Objednávky přijímáme stále, objednávky přijaté do úterních cca 17. hodin Vám budou doručeny nebo si můžete vyzvednout během čtvrtku. Platí stále :) :)

Pražírna kávy HENRI byla v Olomouci - Holici založena již v roce 1991 jako jedna z prvních ryze rodinných pražíren po roce 1989. Od svého vzniku se soustředÍ na pražení nejkvalitnějších káv pocházejících z vysokohorských plantáží zejména ze Střední a Jižní Ameriky, Indie a Indonésie.

Pražírna kávové kompozice podle vlastních receptur, které jsou směsí druhů Arabica a Robusta v poměru 80/20, směsí 100% Arabica, ale i jednodruhové kávy. Díky tradičnímu pomalému způsobu pražení si káva HENRI zachovává své typické aroma a chuť.

 

cafe 1
od 55 Kč

V připraveném espressu dominuje sladký čokoládový nádech s velmi jemnou aciditou citrusových plodů. Chuť po ovoci se sladkostí medu a čokolády vytváří bohatě strukturovanou kávu.

Kód: 242/100
Henri Columbia
od 55 Kč

Chuť je jemná, má plné tělo se střední kyselostí, jsou v ní cítit známky citrusových plodů a višní.

Kód: 269/100
henri espresso
od 60 Kč

Káva má střední tělo, jihoamerické kávy dávají směsi výraznou lískooříškovou chuť, středoamerické arabiky pak lehkou ovocnou aciditu.

Kód: 554/100
henri excellent
od 60 Kč

Káva je vhodná zejména pro přípravu filtrované a turecké kávy, chuť je velmi výrazná a silná, dominují tony citrusových plodů a mandlí.

Kód: 557/100
henri premium
od 40 Kč

V připraveném espressu dominuje jemná oříšková chuť s velmi nízkou aciditou a přiměřenou hořkostí kávy Robusta.

Kód: 551/100
5 položek celkem